Tani remont – czy to możliwe?

remont mieszkaniaPrzeważnie każdemu z nas remont mieszkania kojarzy się ze sporymi wydatkami. Jednakże, jeśli zastosujemy kilka reguł i zasad, może się okazać, że na kosztach remontu można sporo zaoszczędzić. Jak to możliwe?

Zacznijmy od skrupulatnej i wnikliwej analizy kosztów, tak by jak najdokładniej sporządzić plan remontu i zminimalizować jego koszty. Do dyspozycji każdego z nas są na stronach intranetowych specjalnie przygotowane kalkulatory budowlane, gdzie możemy sprawdzić ceny usług i materiałów. Przygotujmy sobie schemat poszczególnych etapów prac remontowych, bardzo dokładnie i precyzyjnie określmy co musimy zrobić, a dzięki temu unikniemy niespodzianek w czasie remontu.

Już na wstępnym etapie planowania remontu można określić, które prace będzie musiała wykonać ekipa remontowa, a którym jesteśmy w stanie sami sprostać w realizacji. Jeśli zamierzamy również zmienić meble lub inne elementy wystroju, pomyślmy czy nie da się tego zastąpić renowacją starych mebli za pomocą okleiny i nowych uchwytów.

Istotne jest także ustalenie, ile z potrzebnych prac damy radę wykonać sami, ponieważ zaoszczędzimy w tym przypadku na kosztach robocizny. Pomalowanie ścian czy też zainstalowanie nowych elementów wystroju dużo osób jest wstanie wykonać samemu, bez angażowania fachowców. Jeśli nie chcemy lub nie mamy na to czasu, to poszukajmy ekipy która nie ma zawyżonych cen, a efekty jej prac są zadowalające. Nie szukajmy ekipy w ostatniej chwili i pierwszej lepszej jaka nam się natrafi, zwykle takie działanie kończy się fiaskiem.

tani remont mieszkaniaPrzed zakupem materiałów remontowych dobrze jest pozaglądać do kilku sklepów budowlanych, ponieważ czasami ceny w nich mogą się sporo różnić. Po ustaleniu cen z fachowcami, wstępnej wycenie materiałów można przewidzieć mniej więcej koszt remontu, ale nigdy nie będzie on idealnie pokrywał się z finalnymi wydatkami. Zazwyczaj dodaje się ok.10% do kosztów, jakie nam wstępnie wychodzą na nieprzewidziane wydatki.

Na pokrycie wydatków remontu przeważnie jest przeznaczony kredyt gotówkowy, rzadziej własne zasoby pieniężne. Tutaj pamiętajmy że kredyty ekspresowe są wyżej oprocentowane od hipotecznych, więc jeśli nie zależy nam na czasie, lepiej jest zaciągnąć ten drugi kredyt. Dzięki odliczeniom podatku VAT można skutecznie zredukować wydatki, więc tutaj bardzo dokładnie zapoznajmy się z listą produktów, jakie można odliczyć i zbierajmy na nie faktury.

O serwisie

Budujesz dom?

Remontujesz mieszkanie?

Urządzasz swoje cztery kąty?

Ten portal jest dla Ciebie!

Radzimy jak znaleźć fachowców, czy i na czym oszczędzić podczas budowy domu oraz jak nie zbankrutować przy okazji remontu mieszkania.

Zapraszamy!

hair salons reception

waiting room area

hairdressing furniture

Kontakt

ul. Ełcka 11, 51-427 Wrocław

537 272 737

kontakt@cesarz2.pl

Galeria