Pomysł na salon – z klasą i korzyściami dla nas

nowoczesny salon z kominkiemPrzeważnie plan każdego domu przewiduje salon jako największe i najbardziej oficjalne pomieszczenie ze wszystkich. Jest to niejako wizytówka każdego domu, gdzie przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia lub też spotykamy się rodzinnie. To w jaki sposób urządzimy salon, wiele mówi o naszych upodobaniach i charakterze, a z tego względu wiele osób traktuje aranżacje salonu jako priorytet.

Styl, w jakim urządzamy salon zmienia się wraz z trendami jakie panują w aktualnej chwili w świecie. W ostatnich latach najbardziej popularnym jest styl minimalistyczny, w którym przeważa umiar w elementach ozdobnych i w ilości mebli. Przeważnie głównym punktem salonu jest duża sofa lub kanapa, wokół której zebrane są gustowne elementy podkreślające elegancki charakter pomieszczenia. Przeważają stonowane, pastelowe kolory, materiały jednobarwne, które nadają pomieszczeniu ciepły i przytulny wyraz.

Wybierając kolory na ściany można pozwolić sobie na szaleństwo i wpleść żywe barwy na jednej lub dwóch ścianach, które będą się wyróżniać na tle innych. Najlepiej jest pomalować najdłuższą i największą ścianę na mocny, wyrazisty kolor, a pozostałe na bardziej stonowane, które wprowadzą łagodność i wyciszenie.

W takich wnętrzach ważną rolę odgrywają także podłogi oraz rodzaj zastosowanego oświetlenia. Często wybierane są drewniane parkiety, ale też panele podłogowe, równie eleganckie, a znacznie tańsze. Parkiet drewniany jest bardzo elegancki, ale trudny w utrzymaniu estetyki, panele są bardziej praktyczne i funkcjonalne, a do tego łatwe w utrzymaniu czystości.

salon minimalistycznyWybierając oświetlenie do salonu, starajmy się aby największą rolę spełniało tutaj światło naturalne, więc duże okna są jak najbardziej wskazane. Wśród lamp najbardziej popularne są ozdobne lampy przy sufitowe, a także oświetlenie punktowe i ścienne. Wybór sofy do salonu wcale nie jest taki oczywisty i prosty jak mogłoby się to wydawać.

Sofa musi spełniać nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne, ponieważ będzie miejscem odpoczynku dla wielu osób po ciężkim dniu. Zwróćmy więc uwagę na to, czy posiada ergonomiczne kształty i wbudowane podłokietniki, które pozwalają odpocząć mięśniom. Dokładnie też zmierzmy powierzchnię w salonie, jaka jest do dyspozycji, aby dobrać wymiar sofy do tego. Przy wyborze innych mebli stosujmy umiar i nie kupujmy ich zbyt dużo, wystarczy jedna lub dwie szafki.

O serwisie

Budujesz dom?

Remontujesz mieszkanie?

Urządzasz swoje cztery kąty?

Ten portal jest dla Ciebie!

Radzimy jak znaleźć fachowców, czy i na czym oszczędzić podczas budowy domu oraz jak nie zbankrutować przy okazji remontu mieszkania.

Zapraszamy!

hair salons reception

waiting room area

hairdressing furniture

Kontakt

ul. Ełcka 11, 51-427 Wrocław

537 272 737

kontakt@cesarz2.pl

Galeria