Jak zadbać o wykończenie małej łazienki?

mała łazienkaMieszkając w bloku lub małym domku jednorodzinnym zazwyczaj nie ma się szczęścia z korzystania z dużych, przestrzennych łazienek. Zazwyczaj do dyspozycji są małe pomieszczenia bez okien, jednak i tutaj można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań i pięknych aranżacji jakie można zastosować, aby upiększyć te wnętrza.

Angażując dobrego fachowca i stosując kilka niezawodnych sposobów można uzyskać porywający efekt, który zadowoli najbardziej wymagające gusta. Dobrze przemyślana i zagospodarowana mała łazienka ma szansę stać się jednym z najpiękniejszych i najprzytulniejszych miejsc w domu. Bardzo często w małych łazienkach rezygnuje się z wanny na korzyść kabiny prysznicowej.

Wybór kabin i brodzików jest ogromny i naprawdę potrafi przyprawić o ból głowy. Producenci wielu marek wystawili w swojej ofercie przeróżne modele i kształty, mieszając kolory i dodając fantazyjne baterie do nich. Jeśli ktoś jednak nie wyobraża sobie łazienki bez wanny, to można skorzystać z praktycznego połączenia wanny z prysznicem, co pozwoli na oszczędność miejsca.

aranżacja małej łazienkiWanny można także obudować gotowymi panelami dostępnymi w sklepach z materiałami budowlanymi. Takie panele są łatwe w montażu i dają bardzo ciekawy efekt wizualny. Wrogiem każdej małej łazienki jest bałagan, ponieważ tutaj wszystko musi mieć swoje miejsce. Jeśli czegoś się nie schowa lub nie odłoży na miejsce, od razu powstaje wrażenie zagracenia i zmniejszenia jej przestrzeni wizualnej. Dobierajmy więc szafki i inne elementy wystroju, tak by zachowały estetykę wnętrza, ale muszą być też funkcjonalne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są umywalki z szafkami, jakie można pod nimi zamontować i w których można schować masę łazienkowych drobiazgów. Wykorzystajmy także przestrzeń wokół muszli klozetowej i pralki. Można umieścić tutaj półki i szafki, które pomieszczą detergenty, ręczniki czy kosmetyki. Pomyślmy także o pojemnikach na mydło, na szczoteczki i o mydelniczkach, które mogą wykreować ciekawy styl. Równie ważne jest oświetlenie w łazience, dzięki któremu możemy stworzyć intrygujący i przytulny nastrój.

O serwisie

Budujesz dom?

Remontujesz mieszkanie?

Urządzasz swoje cztery kąty?

Ten portal jest dla Ciebie!

Radzimy jak znaleźć fachowców, czy i na czym oszczędzić podczas budowy domu oraz jak nie zbankrutować przy okazji remontu mieszkania.

Zapraszamy!

hair salons reception

waiting room area

hairdressing furniture

Kontakt

ul. Ełcka 11, 51-427 Wrocław

537 272 737

kontakt@cesarz2.pl

Galeria