Jak oszacować czas trwania prac remontowo-wykończeniowych?

wykończenie domuGdy naszym celem jest remont lub wykończenie mieszkania znajdującego się w stanie deweloperskim, często już na wstępie staramy się oszacować, jak wiele czasu nam to zajmie. Niestety, wnioski nie są zbyt optymistyczne, nie brakuje bowiem prac, które są dość czasochłonne. Warto zatem zapoznać się z najważniejszymi czynnikami, wpływającymi na czas wykonywanych przez nas prac.

Niestety, nie ma jednej tylko odpowiedzi na pytanie o to, jak długo trwają prace związane z remontem i wykończeniem mieszkania. Kluczowe znaczenie ma jednak metraż nieruchomości, a w dalszej kolejności również zakres wykonywanych prac. Oczywiście, często pojawiają się i inne czynniki, które mogą tak wydłużyć, jak i skrócić pracę.

Tu na pierwszy plan wysuwa się wybór ekipy budowlano-remontowej. Jeśli mamy do czynienia z prawdziwymi fachowcami, ocena tego, jak wiele czasu będzie im potrzebne na odnowienie każdego pomieszczenia nie jest niczym trudnym. Ekipy składają się najczęściej z trzech lub czterech osób, którzy są w stanie szybko ułożyć podłogi, pomalować ściany oraz wykonać wylewki samopoziomujące.

wykończenie mieszkaniaOczywiście, korzystanie z ekipy nie jest rozwiązaniem, z którego musimy korzystać, mamy bowiem do czynienia z pracami, które możemy wykonać samodzielnie. W takim przypadku jednak remont będzie trwał znacznie dłużej i trzeba mieć tego świadomość. Nawet zgromadzone już przez nas pewne doświadczenie nie zmieni tego, że przynajmniej z częścią prac znacznie lepiej poradziłaby sobie grupa fachowców. Nie jest to jednak rozwiązanie wolne od zalet, nie da się bowiem ukryć tego, że niezmiennie wiąże się z mniejszymi kosztami.

Kolejnym czynnikiem, który przesądza o długości prac jest brak niedoróbek, co ma ścisły związek z jakością zatrudnionej przez nas ekipy oraz naszym własnym doświadczeniem, jeśli decydujemy się na prace wykonywane samodzielnie. Nie bez znaczenia jest również dostępność materiałów oraz elementów wykończeniowych, a także sama specyfika nawierzchni podłogowych, a więc czynnik od nas niezależny.

O serwisie

Budujesz dom?

Remontujesz mieszkanie?

Urządzasz swoje cztery kąty?

Ten portal jest dla Ciebie!

Radzimy jak znaleźć fachowców, czy i na czym oszczędzić podczas budowy domu oraz jak nie zbankrutować przy okazji remontu mieszkania.

Zapraszamy!

hair salons reception

waiting room area

hairdressing furniture

Kontakt

ul. Ełcka 11, 51-427 Wrocław

537 272 737

kontakt@cesarz2.pl

Galeria