Przygotowywanie makijażu kosmetykami mineralnymi

W ostatnich latach zainteresowanie mineralnymi kosmetykami rośnie. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem u kobiet, które mają cerę wrażliwą i skłonność do alergii. Są naturalne, delikatne i nie będą one powodować uczuleń. Trzeba pamiętać, że mineralne kosmetyki nakłada się inaczej niż rozwiązanie tradycyjne. Warto wiedzieć jak można wykonać makijaż właśnie z użyciem takich kosmetyków. Niewątpliwie zainteresowanie nimi jest coraz większe, dlatego że nie powodują podrażnień. Jak więc będzie się tego typu kosmetyki aplikować?

Wykonywanie makijażu z użyciem mineralnych kosmetyków

Mineralne kosmetyki zazwyczaj mają sypką konsystencję i będą się one dość łątwo osypywać. Aplikacja będzie więc wymagała od nas pewnej sprawności i umiejętności. Podstawowa zasada jest tutaj bardzo prosta a mianowicie nie wkłada się pędzla do pojemnika z takim kosmetykiem. Nasypujemy go pewną ilość do miseczki i wtedy będzie można rozpocząć jego nakładanie. Należy przed nałożeniem zawsze strzepnąć nadmiar kosmetyków. to bardzo ważne, by nie spowodować, że na skórze pojawiać się będą smugi, które pojawią się, gdy kosmetyk będzie się osypywał. Dlatego właśnie lepiej nakładać kilka razy taki kosmetyk niż za jednym razem nałożyć go zbyt dużo. Powinniśmy również pamiętać, że nakładanie go zbyt dużą ilością za jednym razem sprawi, że pojawi się tak zwany efekt maski. Dlatego zaleca się wsypać tylko niewielką ilość proszku. Jest to taki produkt, który charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością. Nakładanie powinno być w miarę możliwości stopniowe. Dzięki temu, gdy uzyskamy odpowiedni odcień będzie można przerwać.

Jak wygląda nakładanie pudru mineralnego?

Mineralny puder charakteryzuje się inną konsystencją niż jego tradycyjny odpowiednik. Przede wszystkim można mówić o zdecydowanie lżejszej propozycji w stosunku do kosmetyków tradycyjnych. Nie będzie się trzeba również obawiać zatykania porów. Nim zaczniemy nakładać taki właśnie kosmetyk powinniśmy wybrać wcześniej odpowiedni pędzel. Tutaj można się zdecydować na dwa rodzaje. z jednej strony pojawia się pędzel flat top a także drugi pędzel kabuki. To co wybierzemy będzie uzależnione od tego na jakim efekcie nam zależy.

W pędzlu Flat Top znajduje się zbite i gęste włosie, które będzie ścinane na płasko. To on będzie dawał nam lepsze krycie niż przy takiej propozycji jak pędzel kabuki. Jest to rozwiązanie z zaokrąglonym włosiem i będzie delikatniejsze oraz puszyste. Jeśli ktoś będzie miał skórę wrażliwą to bez wątpienia taki pędzel w związku z tym, że jest delikatny sprawdzi się bardzo dobrze. Nie będzie bowiem trzeba obawiać się, że pojawi się jakiś problem z niedoskonałości na cerze.

Zanim będziemy rozpoczynać nakładanie produktu wcześniej będzie trzeba nawilżyć twarz kremem. Po tym jak się wchłonie będzie można rozpocząć nakładanie takiego produktu. Puder mineralny nie będzie sypany na twarz, ale będzie trzeba go wcierać. Puder mineralny wtedy przyklei się do skóry i kremu, który wcześniej nałożymy. Warto także wykonywać ruchy okrężne zaczynając od policzków.

Kosmetyki nakładane na mokro

Cera, na której pojawiają się niedoskonałości będzie trzeba oczywiście zdecydować się na specjalne kosmetyki, które maja charakter kryjący. Jeśli chcemy uzyskać taki efekt krycia na niedoskonałościach będzie można aplikować na mokro. Aplikacja będzie wymagać spryskania pędzla wodą, hydrolatem albo też wodą termalną do uzyskania odpowiedniej wilgotności. Można także decydować się na aplikację przez zastosowanie stemplowania zmoczonym wacikiem. To dobra opcja, ponieważ krycie będzie dokładne, ale z drugiej strony będzie to zajmować nam sporo czasu.

Zobacz więcej na promineral.pl

O serwisie

Budujesz dom?

Remontujesz mieszkanie?

Urządzasz swoje cztery kąty?

Ten portal jest dla Ciebie!

Radzimy jak znaleźć fachowców, czy i na czym oszczędzić podczas budowy domu oraz jak nie zbankrutować przy okazji remontu mieszkania.

Zapraszamy!

hair salons reception

waiting room area

hairdressing furniture

Kontakt

ul. Ełcka 11, 51-427 Wrocław

537 272 737

kontakt@cesarz2.pl

Galeria